Real Madrid largon një tjetër lojtar, përfundon në ishullin luksoz! - Bota Sot
Real Madrid largon një tjetër lojtar, përfundon në ishullin luksoz!

Futboll

Real Madrid largon një tjetër lojtar, përfundon në ishullin luksoz!

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 16:25
Real Madrid

Real Madrid ka bërë zyrtare largimin e Takefusa Kubo, i cili është larguar në huazim tek skuadra e Mallorca, aty ku do të qëndrojë deri më 30 qershor të vitit 2020.

Huazim i thjeshtë, pa të drejtë blerje. Një mënyrë për t’i dhënë më shumë mundësi 18-vjeçarit që të luajë më shumë në La Liga dhe të fitojë eksperiencën e duhur, para se të jetë gati për ekipin e parë të Realit.

Japonezi mbërriti paraditen e sotme në ishullin e Palma de Majorka, aty ku do shpenzojë një vit. Përveç futbollit dhe profesionit të tij, Kubo do të ketë shansin të jetojë në një ndër ishujt me plazhet më të bukura të Spanjës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...