Jamini me dy gola ia solli fitoren Maqedonisë së Veriut kundër Shqipërisë - Bota Sot
Jamini me dy gola ia solli fitoren Maqedonisë së Veriut kundër Shqipërisë

Futboll

Jamini me dy gola ia solli fitoren Maqedonisë së Veriut kundër Shqipërisë

Më: 30 gusht 2019 Në ora: 15:50
Jamini me dy gola ia solli fitoren Maqedonisë së Veriut kundër Shqipërisë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonië së Veriut ka mposhtur moshatarët e saj nga Shqipëria me rezultat 2:1 në një turne zhvillimor të UEFA-s, që këtyre ditëve u mbajtë në Shkup. 

Autor i dy golave për reprezeantacionin e Maqedonisë ishte Azis Jamini.

Seleksionuesi Toni Jakimovski e nisi ndeshjen me këtë përbërje:

Stojanovski, Fidanovski, Stojlevski, Arizankovski, Janevski, Nuhija, Cvetkov, Jamini, Manushev, Stojanov dhe Nazifovski.

Në këtëv turne ka marë pjesë edhe Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat