Barcelona po mundohet ta blindoj përjetësisht Messin - Bota Sot
Barcelona po mundohet ta blindoj përjetësisht Messin

Futboll

Barcelona po mundohet ta blindoj përjetësisht Messin

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 10:44
Lionel Messi

Kampionët e Spanjës janë në kontakt të vazhdueshëm me agjentin e yliit argjentinas.

Barcelona po mundohet ta bindë Lionel Messin të nënshkruajë një kontratë të re, sipas Mundo Derpotivo.

Presidenti i Barça, Josep Maria Bartomeu konfirmoi këtë javë se 32-vjeçari mund të largohet nga klubi në fund të sezonit për shkak të një klauzole në kontratën e tij.

Drejtuesit Katalanas janë të  vendosur ta mbajnë lojtarin e tyre edhe pas vitit 2021, kur skadon kontrata e tij, dhe shpresojnë ta bindin atë të nënshkruajë një marrëveshje që nuk do të ketë asnjë datë skadimi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...