Skandali në ndeshjen ndaj Shqipërisë, ja fjalët e Griezmann - Bota Sot
Skandali në ndeshjen ndaj Shqipërisë, ja fjalët e Griezmann

Futboll

Skandali në ndeshjen ndaj Shqipërisë, ja fjalët e Griezmann

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 16:28
Antoine Griezmann

Sulmuesi i Francës, Antoine Griezmann, ka komentuar skandalin që ndodhi mbrëmë në ndeshjen kualifikuese kundër Shqipërisë. 

Ky takim nisi në mënyrën më të keqe të mundshme, pasi vendasit ngatërruan himnin e Kombëtares së Shqipërisë, duke e lëshuar atë të Andorras. Për ta vazhduar skandalin, spikeri i ndeshjes iu drejtues lojtarëve dhe tifozëve shqiptarë si ‘armen’.

‘Gjelat’ e fituan ndeshjen me rezultat 4-1, por gjithsesi skandali i ndodhur mori vëmendjen e të gjithë medieve botërore.

“Ishim shumë të befasuar. Ishim të shokuar. Një gabim i rëndë që s’do të duhej të përsëritej”, ka thënë Griezmann.

“Pritëm, dhe lëshuan himnin e tyre. Edhe neve do të na lëndonte njësoj”.

Në grupin H, Franca prin me 12 pikë, aq sa ka edhe Turqia dhe Islanda në pozitat respektive dy dhe tre, ndërkohë Shqipëria me gjashtë pikë pozicionohet e katërta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...