Muriqi: Ne mundohemi të japim 1 mijë për qind - Bota Sot
Muriqi: Ne mundohemi të japim 1 mijë për qind

Futboll

Muriqi: Ne mundohemi të japim 1 mijë për qind

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 17:09
Muriqi: Ne mundohemi të japim 1 mijë për qind

Futbollisti më në formë i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi është shprehur se do të japin gjithçla nga vetja për ndeshjen ndaj Anglisë.

Përfaqësuesja e Kosovës në ditët e fundit ka pushtuar mediat britanike pas ecurisë fantastike në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro2020”.

The Guardian ka intervistuar sulmuesin Vedat Muriqi dhe portierin Samir Ujkani, para sfidës së sotme.

Muriqi ka shprehur entuziazmin e tij kur bartë fanellën e Kosovës.

“Ne mundohemi të japim 1 mijë për qind për këtë fanellë dhe për vendin tonë”, thotë Muriqi për Guardian.

Angli – Kosovë luhet sonte në ora 20:45.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...