Wenger: U mundova ta transferoja Sanchon

Futboll

Wenger: U mundova ta transferoja Sanchon

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 13:03
Arsene Wenger e ka pranuar që është munduar ta transferoj sulmuesin, Jadon Sancho

Arsene Wenger e ka pranuar që është munduar ta transferoj sulmuesin, Jadon Sancho në Arsenal.

Sancho është në formë të mirë me gjigantin gjerman.

Ish-trajneri i “Topçinjëve” tha se ka provuar gjatë kohës kur lojtari ishte në City.

“U mundova ta blej gjatë kohës kur ishte në City, pasi nuk luante. Provova ta transferoi në Arsenal”, deklaroi ai.

Në vend të kësaj Sancho zgjodhi të transferohet në Dortmund dhe tash shumë klube janë të interesuara për të njeri ndër to edhe United.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat