Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi - Bota Sot
Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi

Futboll

Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 22:26
Alarm urgjence në Angli

Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur sot në futbollin anglez, para fillimit të takimit mes Derby dhe Cardiff.

Lojtarët e Derby dhe ata të Cardiff kanë lënë fushën me urgjencë, pas një situate të komplikuar.

“Vëmendje ju lutëm, kjo është një urgjencë. Ju lutem largohuni nga stadiumi në derën më të afërt për dalje” ishte sinjali i dhënë.

Pasi nuk pati ndonjë arsye zyrtare për evakuim, lojtarët dhe tifozët u lejuan të kthehen në stadium.

Sipas disa informacioneve të medieve britanike, një tifoz mysafir kishte lëshuar alarmin për zjarr.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...