Ish-lojtari i Gjermanisë bën gjestin e madh, që vogëlushja e Kosovës të jetojë - Bota Sot
Ish-lojtari i Gjermanisë bën gjestin e madh, që vogëlushja e Kosovës të jetojë

Futboll

Ish-lojtari i Gjermanisë bën gjestin e madh, që vogëlushja e Kosovës të jetojë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 18:29
Ish-lojtari i Gjermanisë bën gjestin e madh, që vogëlushja e Kosovës të jetojë

Vogëlushen e quajtur Olta, e shoqëronte kjo sëmundje prej kohësh, duke e bërë atë që të vuante që në një moshë të vogël. Megjithatë kjo sëmundje duket se ka kaluar, dhe vogëlushes i është rikthyer përsëri buzëqeshja. Pikërisht, për kurimin e kësaj sëmundje familja kosovare është ndihmuar nga futbollisti me origjinë ganeze, Gerald Asamoah.

40-vjeçari i cili në të kaluarën ka luajtur për skuadrat gjermane si Hanoveri, Schalke 04, St. Pauli dhe Deuther Furthi, por edhe kombëtaren e Gjermanisë, ka një fondacion ku ndihmon personat në nevojë.

Pikërisht në rastin e fundit Asamoah ka pasur fatin të ndihmojë vogëlushen kosovare, të cilën e shpëtoi nga një sëmundje e rëndë.

Gazeni ka postuar një foto në “Twitter”, ku shkruan: “Sot së bashku me fondacionin tim, kemi vizituar zemrën e vogël, Oltën, nga Kosova në Qendrën Klinike të Zemrës në Freiburg. Nuk ka asgjë më të mirë për mua se sa të shoh një fëmijë të buzëqeshë përsëri.”, shkruan Asamoah.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...