Ronaldo zgjedh futbollistin më të mirë në histori - Bota Sot
Ronaldo zgjedh futbollistin më të mirë në histori

Futboll

Ronaldo zgjedh futbollistin më të mirë në histori

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 10:32
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë në histori.

Cristiano Ronaldo ka thënë se e konsideron veten si futbollistin më të mirë në histori.

Ylli i Juventusit e konfirmoi qëndrimin e tij gjatë një interviste për “ITV”.

“Për mua, unë jam numër një në histori, por për disa tifozë numër një është dikush tjetër dhe unë jam i dyti, nuk ka rëndësi”, deklaroi Ronaldo.

“E di se jam në histori të futbollit si një prej futbollistëve më të mëdhenj”, u shpreh ai. “Statistikat nuk gënjejnë, unë nuk i ndjeki rekordet, rekordet më ndjekin mua”, theksoi Ronaldo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...