Pas Man Unitedit dhe Tottenhamit edhe klubi i tretë nga Premier League futet në garë për Muriqin - Bota Sot
Pas Man Unitedit dhe Tottenhamit edhe klubi i tretë nga Premier League futet në garë për Muriqin

Futboll

Pas Man Unitedit dhe Tottenhamit edhe klubi i tretë nga Premier League futet në garë për Muriqin

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 17:27
Vedat Muriqi

Vedat Muriqi rrallëherë e ka gjetur veten jashtë kryetitujve në kohët e fundit, sidomos pasi u raportua se Tottenhami ka dërguar skautë për ta parë atë në “Fadil Vokrri” kundër Çekisë.

Raportet e mëtutjeshme potencuan se edhe Manchester Unitedi është duke e përcjellur situatën e 25-vjeçarit.

Sulmuesi gjigant u transferua te Fenerbahce pasi realizoi plot 17 gola për Rizesporin fushatën e kaluar dhe, sipas “Express”, Manchester United dhe Spurs janë duke e përcjellur vazhdimisht Muriqin, i cili shënoi në fitoren e Anglisë 5-3 kundër Kosovës.

West Hami është gjithashtu i interesuar, sipas “Sabah”.

Mbetet të shihet se cili klub do ta fitojë garën për shërbimet e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...