Pensionohet Dimitar Berbatov - Bota Sot
Pensionohet Dimitar Berbatov

Futboll

Pensionohet Dimitar Berbatov

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 17:46
Dimitar Berbatov

Futbollit i është larguar sot edhe një tjetër ‘diamant’.   

Ylli bullgar, Dimitar Berbatov, është pensionuar nga karriera e tij prej futbollisti profesionist.

Berbatov ka qenë lojtar i kombëtares së Bullgarisë si dhe ka luajtur me skuadra të njohura nga Premierliga, ku vlejnë të ckeën Manchester United e Tottenham Hotspur.

Lojtari kishte fituar dy Premierliga gjatë periudhës së tij katër vjeçare me United, nën urdhrat e Alex Ferguson.

Së fundmi ai ka luajtur me skuadrën e Kerala Blasters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...