Liverpooli shtang Manen, rinovim me shifra të frikshme - Bota Sot
Liverpooli shtang Manen, rinovim me shifra të frikshme

Futboll

Liverpooli shtang Manen, rinovim me shifra të frikshme

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 16:20
Sadio Mane

Liverpooli po mendon të zgjasë kontratën me sulmuesin kryesor Sadio Mane. Afrikani rinovoi nëntorin e kaluar deri në vitin 2023, por drejtuesit duan të firmosin me të deri në vitin 2025. Senegalezi ka treguar një formë fantastike dhe është kthyer në liderin e të kuqve. 

Mane do të përfitojë rritje rroge dhe pritet të paguhet 13 milionë euro në sezon. Në rast se një zgjatje e tillë ndodh, Mane do të bëhet futbollisti më i paguar i "Redsave" duke lënë pas vetes Salahn, Virgil van Dijkun dhe Roberto Firminon, duke qenë futbollisti i parë i kampionëve të Champions Leagues që fiton më shumë se 200 mijë euro në javë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...