Skandali në Angli: Liverpooli i hakoi sistemin e skautimit Man Cityt - Bota Sot
Skandali në Angli: Liverpooli i hakoi sistemin e skautimit Man Cityt

Futboll

Skandali në Angli: Liverpooli i hakoi sistemin e skautimit Man Cityt

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 21:29
Liverpooli i hakoi sistemin e skautimit Man Cityt

Raportohet në Angli se Liverpool dhe Manchester City janë kapur në një skandal spiunimi.

Midis qershorit 2012 dhe shkurtit 2013, Liverpooli dyshohet se kishte hyrë në sistemin e zbulimit të lojtarëve te rivalët e tyre dhe këmbanat e alarmit u lëshuan gjatë zbulimit të Paolo Fernandes, një lojtar i të rinjve nga Real Zaragoza i cili më vonë u ble nga Citizens.

E përditshmja angleze Times ka zbuluar këtë skandal dhe ata pretendojnë se Liverpool do të duhet të paguajë një borxh prej një milion eurove.

Zgjidhja u bë pa u pranuar asnjë keqbërje pasi çështja nuk shkoi kurrë në gjykatë.

Manchester City raportohet se punësoi ekspertë të kompjuterëve, të cilët i informuan ata për hakimin e bazës së të dhënave.

Me frikën e një shkelje sigurie, Manchester City madje i shpejtoi nënshkrimet e Jesus Navas dhe Fernandinhos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...