Juventus sfidon Arsenal-in për ndëshkuesin e Real Madrid - Bota Sot
Juventus sfidon Arsenal-in për ndëshkuesin e Real Madrid

Futboll

Juventus sfidon Arsenal-in për ndëshkuesin e Real Madrid

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 09:09
Juventus

Sipas shtypit anglez, Thomas Meunier mund të jetë përforcimi i radhës i bardhezinjve. Kontrata e mbrojtësit të PSG-së skadon në qershorin e 2020-ës dhe duket se, të paktën për momentin, klubi francez nuk ka ndërmend t'ia rinovojë.

Belgu 28-vjeçar ka qenë afër Italisë edhe në të kaluarën, me Inter-in dhe Napoli-n që e kanë kërkuar gjatë kohës që ai luante me Club Brugge, por janë tërhequr pas ndërhyrjes së francezëve.

Mbrojtësi i krahut është i fuqishëm dhe ka një nuhatje të madhe për golin (20 në Belgjikë, 13 me fanellën e PSG-së, me të fundit që ka ardhur kundër Real-it në Champions). Problemi i bardhezinjve është se për lojtarin interesohet edhe Arsenal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...