Zidane i beson treshes BBH, Ramos kthehet në formacion - Bota Sot
Zidane i beson treshes BBH, Ramos kthehet në formacion

Futboll

Zidane i beson treshes BBH, Ramos kthehet në formacion

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Sevillas dhe Real Madridit.

Real Madridi i Zinedine Zidane do të startojë me treshen sulmuese Bale, Benzema, Hazard (BBH), ndërsa në mesfushë me Kroos, Casemiro dhe James.

Ndryshimi i vetëm në formacion nga ai me PSG-në, është kthimi i kapitenit, Sergio Ramos.

Në anën tjetër, Sevilla nga minuta e parë e ka hedhur lojtarin e huazuar të Realit, Reguilon, kurse ish-sulmuesi i Los Blancos, Chicharito, është në stol.

Julen Lopetegui do të tentojë t’i hakmerret Florentino Perezit për shkarkimin e hershëm sezonin 2018/19.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...