E bujshme: Juventusi humbet Ronaldon, portugezi jashtë listes - Bota Sot
E bujshme: Juventusi humbet Ronaldon, portugezi jashtë listes

Futboll

E bujshme: Juventusi humbet Ronaldon, portugezi jashtë listes

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 17:48
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo mund të pushojë në ndeshjen e Juventusit ndaj Brescias. Dueli me Mario Balotellin mund të shtyhet për në fazën e dytë, pasi portugezi ka probleme në këmbën e tij. 

Një problem i vogël, por që mjafton për të pushuar, pasi numri një i stolit nuk do të rrezikojë me liderin e ekipit të tij. CR7 mund të mos grumbullohet për të mos rrezikuar, pasi kampionati është i gjatë dhe sfidat janë të ngjeshura mes tyre. 

Ai ishte njeriu kryesor në fitoren ndaj Hellas Veronës, pasi shënoi dhe asistoi duke marrë përdore skuadrën e tij në humbje. Juventusi ka objektivë të mëdhenj këtë sezon, pasi synon të fitojë Champions Leaguen, përveç kampionatit italian. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...