Gattuso befason, afër kalimit tek skuadra e madhe italiane - Bota Sot
Gattuso befason, afër kalimit tek skuadra e madhe italiane

Futboll

Gattuso befason, afër kalimit tek skuadra e madhe italiane

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 18:39
Genaro Gattuso

Aurelio Andreazzoli, trajneri i Genoas, pranon se ekipi i tij ka humbur rrugën në oborr, pas një humbje 4-0 ndaj Lazios.

E ardhmja e Andreazzolit në krye të Genoas mbetet në dyshim dhe që tani kanë filluar të flasin për zëvendësuesin e tij.

Gattuso është shumë pranë kalimit tek skuadra e madhe italiane. Nëse ai do të merrte detyrën, ndeshja e tij e parë në stolin e Marassit do të ishte kundër klubit të tij të vjetër, Milanit.

“Sot, një skuadër e meritonte qartë fitoren dhe një qartë e meritonte të humbiste,” rrëfeu Andreazzoli në Sky Sport Italia.

“Ndërlikohet puna nëse nuk i finalizojmë mundësitë tona kundër një skuadre shumë më të fortë. Ne kemi humbur rrugën tonë dhe unë marr përgjegjësinë, jo lojtarët”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...