Reali me shumë mund barazon me Club Brugge – Casemiro ‘hero’ i ‘mbretërve’ - Bota Sot
Reali me shumë mund barazon me Club Brugge – Casemiro ‘hero’ i ‘mbretërve’

Futboll

Reali me shumë mund barazon me Club Brugge – Casemiro ‘hero’ i ‘mbretërve’

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 20:55
Pamje nga ndeshja

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i Ligës së Kampionëve ndërmjet Realit dhe Club Brugge.

Klubi belg ishin të parët që kaluan në epërsi, përmes goli të shënuar nga Dennis në minutën e 9’të të takimit.

Ndërkaq, 5 minuta para përfundimit të pjesë së parë, edhe një herë mjaft mirë u gjetë në zonën e rreptësisë Dennis, i cili shënoi për epërsinë 2:0.

Djelmoshat e Zidane, nuk arritën të bënin asgjë në pjesë e parë, ndërsa në të dytën shënuan dy herë, një herë përmes Ramos në minutën e 55’të dhe Casemiro krejt në fund për ta brazuar rezultatin në 2:2. Rezultat më të cilin përfundoi edhe takimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...