Sot, Renova-Tikvesh - Bota Sot
Sot, Renova-Tikvesh

Futboll

Sot, Renova-Tikvesh

Më: 31 tetor 2019 Në ora: 11:46
Sot, Renova-Tikvesh

Sot, Renova-Tikvesh, tetovarët janë favorit për kualifikim në çerekfinale të kupës

Sot në stadiumin e qytetit në Tetovë me fillim prej orës 13:30 minuta, do të luhet ndeshja e fundit e 1/8-së së finales për kupën e Maqedonisë së Verut mes Renovës dhe Tikveshit.

Ndeshja e parë përfundoi 2-0 për “gjipspunuesit”. Renova është favorite, por nuk guxon ta nëncmojë Tikveshin edhe pse e ka rezultat të mirë nga takimi i parë në Kavadar.

Sot do të mësohet edhe skuadra që do ti bashkohet ekipeve të tjera që siguran kualifikimin në ¼.

Dhe, ato janë: Shkëndija, Rabotnicki, A.Pandev, Shkupi, Struga Trim Lum dhe skuadrat e ligës së dytë Bregallnica e Llabunishta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat