Notat e futbollistëve: Torino – Juventus - Bota Sot
Notat e futbollistëve: Torino – Juventus

Futboll

Notat e futbollistëve: Torino – Juventus

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 23:37
Cristiano Ronaldo

Juventusi ka shënuar fitore minimale, por tejet të madhe, pasi në derbi zakonisht fitorja ka rëndësi, e jo epërsia e golave.

Matthijs de Ligt shënoi golin e parë dhe të vetëm të kësaj sfide, në minutën e 70’të.

Pas një harkimi brenda zonës, topin nga vija në drejtim të portës e ktheu Higuain, e ku holandezi e shfrytëzoi në maksimum këtë asistim, për ta dërguar topin në rrjetë e për të regjistruar shifrat përfundimtare.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat