Trajneri i Newcastle tregon nëse do ta transferojnë Xhakën - Bota Sot
Trajneri i Newcastle tregon nëse do ta transferojnë Xhakën

Futboll

Trajneri i Newcastle tregon nëse do ta transferojnë Xhakën

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 00:27
Granit Xhaka

Anëtari i Arsenal ka pasur disa probleme me tifozët e skuadrës së fundmi, duke humbur kështu edhe shiritin e kapitenit.

Pas këtyre problemeve, së fundmi është raportuar për interesimin e Newcastle për mesfushorin. Disa fjalë lidhur me këtë punë ka thënë edhe Steve Bruce, trajneri i Newcastle.

“Granit Xhaka? Shikoni, unë jam këtu vetëm tash e dy javë dhe unë jam lidhur me 42 lojtarë, kështu që nuk do të komentojë asgjë” ka thënë Bruce, transmeton lajmi.net.

“Ai është lojtar shumë i mirë” ka shtuar tutje trajneri.

Interesim për Granit Xhakën ka edhe nga Serie A, nga skuadrat e qytetit të Milanos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat