Momenti kur Mërgim Vojvoda lë të ‘shtangur’ Harry Kanen dhe Hudson-Odoin me driblimin e tij - Bota Sot
Momenti kur Mërgim Vojvoda lë të ‘shtangur’ Harry Kanen dhe Hudson-Odoin me driblimin e tij

Futboll

Momenti kur Mërgim Vojvoda lë të ‘shtangur’ Harry Kanen dhe Hudson-Odoin me driblimin e tij

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 18:56
Pamje nga video

Kosova është duke humbur 0-1 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Përfaqësuesja jonë po e zhvillon ndeshjen e fundit në kuadër të Grupit A në kualifikimet për Kampionatin Evroian.

Harry Winks ishte ai që na shënoi golin në minutën e 32-të, nga një asistim i Alex Oxlade-Chbaerlain.

Por, në fillim të ndeshjes, Mërgim Vojvoda bëri një driblim fantastik duke kaluar Callum Hudson-Odoin dhe Harry Kanen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ronaldinho? Jo, jo 🤭, është @mergimvojvoda27 #TelegrafiSport #Vojvoda #Kosovo #England #KOSENG

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport) on

Ky veprim i mbrojtësit të Kosovës u duartrokit nga ‘Dardanët’, derisa edhe pse jemi në disavantazh, po zhvillojmë një lojë të rrjedhshme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat