United shumë afër Haaland, babai i lojtarit viziton stërvitjen - Bota Sot
United shumë afër Haaland, babai i lojtarit viziton stërvitjen

Futboll

United shumë afër Haaland, babai i lojtarit viziton stërvitjen

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 10:10
Erling Haaland

Manchester United janë shumë afër për ta transferuar sulmuesin e RB Salzburg, Erling Haaland.

Haaland ka impresionuar të gjithë gjigantët evropian pasi në 18 ndeshje të zhvilluara ka shënuar 26 gola duke përfshirë pesë hat-trick.

Sipas disa raportimeve babai i norvegjezit ka vizituar stërvitjen e “Djajve të Kuq”.

Javën e kaluar trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer kërkoi nga bordi blerjen e tij për 85 milionë euro.

Në garë për norvegjezin janë edhe Juventus, Napoli, Liverpool dhe Real Madird.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat