Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani? - Bota Sot
Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani?

Futboll

Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani?

Më: 2 dhjetor 2019 Në ora: 22:58
Kosovare Asllani

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë.

Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’/

E nomiuar për ta fituar këtë çmim ishte edhe futbollistja shqiptare që luan për Suedinë, Kosovare Asllani.

Sulmuesja 30-vjeçare ishte e 16-ta në klasifikimin e ‘France Football’, derisa në pozitat dy dhe tre pas Rapinoe, u renditën Lucy Bronze dhe Alex Morgan.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat