Emrat e mëdhenj që dikur dridhni ish Jugosllavinë - Bota Sot
Emrat e mëdhenj që dikur dridhni ish Jugosllavinë

Futboll

Emrat e mëdhenj që dikur dridhni ish Jugosllavinë

Nga: Kemajl Goca Më: 3 dhjetor 2019 Në ora: 14:40
Kujtim Shala, Fadil Vokrri e Zoran Batroviqi

Treshja e famshme e Prishtinës, e gjeneratës së artë të futbollit,  i ndjeri Fadil Vokrri, Kujtim Shala dhe malazezi Zoran Batroviqi.

Treshja që dikur dridhte ekipet ish jugosllave në vitet e 80-ta.

Kjo treshe me shokët e asaj kohe, tregonin lojëra brilante dhe stadiumi i Prishtinës, atëkohë nuk kishte vend as për gjilpërë, kur tubonte mbi 40 mijë shikues. 

Shikueshmëria më e madhe arrinte në takime me Partizanin e Beogradit, Hajdukun e Splitit, Cërvena Zvezda e Beogradit, Dinamo e Zagrebit, Radniçki i Nishit, Zhelezniçari i Sarajevës, Velezhi i Mostarit, Sarajevës etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat