Kështu dukej kaçurreli në Kosovë, në Partizan të Beogradit, por ja sa shumë ka ndryshuar tani! - Bota Sot
Kështu dukej kaçurreli në Kosovë, në Partizan të Beogradit, por ja sa shumë ka ndryshuar tani!

Futboll

Kështu dukej kaçurreli në Kosovë, në Partizan të Beogradit, por ja sa shumë ka ndryshuar tani!

Nga: Kemajl Goca Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 12:16
KF Prishtina 1987-88

Nga Kosova e Vushtrrisë në Trepçë të Mitrovicës, pastaj në Partizan të Beogradit, në KF Prishtina etj.

Image

Në KF Trepça

Është Isa Sadriu, prej mbrojtësve më të mirë që ka pasur Kosova.

Image

Isa Sadriu në Kosovë të Vushtrrisë

Po i paraqesim disa foto, kur Sadriu ishte në Kosovë të Vushtrrisë, pastaj, në Partizan të Beogradit, në Prishtinë dhe si duket sot.

Sadriu kujtohet ende për lojërat e tij të jashtëzakonshme në secilin ekip që ka luajtur. 
Ish futbollisti ka pasur bashkëlojtar Fadil Vokrrin në vjeshtën e vitit 1986 dhe në pranverën e vitit 1987, në kohën kur kishin trajner goranin nga Kosova Fahrudin Jusufin.

Image

Në Partizan të Beogradit - viti 1986 

Sadriu atëbotë u kthye në KF Prishtina, për ta ndihmuar dhe një kohë luajti së bashku me Fadil Muriqin, Kujtim Shalën, Sahit Kelmendin, Gani Llapashticën, Shukri Paçaradën, Xhevdet Muriqin, Arbnor Morinën etj. Sadriu mbahet mend si një djalosh shumë simpatik, me flokë kaçurrela.

Image

Isa Sadriu, sot 

Simpatik, i dashur për të gjithë, mbrojtës i shkëlqyeshëm që sot nuk e ka një nivel të tillë Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat