Freddie Ljungberg do të jetë trajner edhe në ndeshjen e fundit të Arsenalit - Bota Sot
Freddie Ljungberg do të jetë trajner edhe në ndeshjen e fundit të Arsenalit

Futboll

Freddie Ljungberg do të jetë trajner edhe në ndeshjen e fundit të Arsenalit

Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 16:01
Freddie Ljungberg,

Mikel Arteta është zyrtarizuar si trajner i ri i Arsenalit.

Ai pas kësaj është deklaruar ku ka zgjedhur fjalë të mëdha për klubin nga londra.

Mirëpo trajneri Arteta nuk do t’a drejtojë skuadrën londineze në ndeshjen ndaj Evertonit.

Arsenali ka konfirmuar se Freddie Ljungberg do të marrë përgjegjësinë e lojës kundër Evertonit dhe se Mikel Arteta do të jetë në funksion vetëm pas kësaj ndeshje, raporton Gazeta Blic.

Freddie Ljungberg, pas humbjes turpëruese nga Manchester City kishte kërkuar vetë që derjtuesi e Arsenalit të vendosin sa më shpejtë për trajnerin e ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat