Klubi i njohur në Serie A e ka votuar shkarkimin e trajnerit - Bota Sot
Klubi i njohur në Serie A e ka votuar shkarkimin e trajnerit

Futboll

Klubi i njohur në Serie A e ka votuar shkarkimin e trajnerit

Më: 21 dhjetor 2019 Në ora: 10:31
Foto ilustrim

Vincenzo Montella dhe Fiorentina duket se do t’i ndajnë rrugët, pas humbjes së tij ndaj Romës.

Sipas ‘Sky Sport’ kjo disfatë do të jetë fatale për të pasi që tashmë klubi italianë ka vendosur për shkarkimin e Montellas.

Një samit u mbajt pas ndeshjes dhe ku u votua që Montella të shkarkohet për shkak që deri më tani ka arritur vetëm pesë fitore në 26 ndeshje.

Zëvendësues i Montellas po shihet Luciano Spalleti, i cili është i kërkuar edhe nga Milani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat