Klopp: Fabinho dhe Lovren drejt kthimit, Milner e Keita s’do të luajnë kundër Tottenhamit - Bota Sot
Klopp: Fabinho dhe Lovren drejt kthimit, Milner e Keita s’do të luajnë kundër Tottenhamit

Futboll

Klopp: Fabinho dhe Lovren drejt kthimit, Milner e Keita s’do të luajnë kundër Tottenhamit

Më: 10 janar 2020 Në ora: 14:22
Fabinjo

Trajneri Jurgen Klopp pret t’i kthehen Fabinho dhe Dejan Lovren në stërvitje gjatë javës së ardhshme, ndërsa James Milner dhe Naby Keita s’do të jenë në dispozicion për ndeshjen e Liverpoolit kundër Tottenhamit.

Mesfushori defansiv, Fabinho, ka qenë jashtë fushës së lojës që nga fundi i nëntorit, kur e pësoi një dëmtim të ligamenteve të kyçit të këmbës në barazimin 1:1 kundër Napolit në Ligën e Kampionëve.

Qendërmbrojtësi Lovren e kishte shijuar një ecuri të mirë me skuadrën e Liverpoolit, mirëpo ai tani po mungon që rreth një muaj shkaku i një problemi muskulor, ndërsa Joe Gomez ka qenë mbresëlënës përkrah Virgil van Dijkut në mbrojtje.

Megjithatë, të dy futbollistët janë afër kthimit në fushën e lojës dhe kthimi i tyre mund të vijë në kohë për ndeshjen e fundjavës së ardhshme, kundër Manchester Unitedit.

“Presim që Dejan dhe Fabinho të kthehet javën tjetër në stërvitje të plota. Do ta shohim nëse kjo do të jetë e mjaftueshme për ndeshjen kundër Manchester Unitedit”, tha Kloppi.

“Ata po punojnë me të vërtetë shumë, kanë bërë punë të madhe, është një gjë shumë e mirë kjo”.

Ndërkohë, dyshja e mesfushës, Milner dhe Keitan, do ta kenë të pamundur të luajnë të shtunën në Londër kundër Tottenhamit shkaku i problemeve muskulore.

“James dhe Naby nuk janë në dispozicion. Që të kanë probleme muskulore, por të ndryshme”, shtoi Kloppi.

“Nuk kemi ndonjë afat kohor për kthimin e tyre. Ne jemi të hapur për ta kurdo që duan të na bashkohen, kur të na i jep ekipi mjekësor dritën e gjelbër. Jo këtë javë, as javën e ardhshme, atëherë do ta shohim”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat