Eriksen pranon ofertën e Interit, fillojnë bisedimet me Tottenham - Bota Sot
Eriksen pranon ofertën e Interit, fillojnë bisedimet me Tottenham

Futboll

Eriksen pranon ofertën e Interit, fillojnë bisedimet me Tottenham

Më: 14 janar 2020 Në ora: 23:40
Christian Eriksen

Christian Eriksen ka pranuar ofertën e Interit dhe do t’i bashkohet gjatë këtij muaji.

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano ka shkruar në Tëitter se mesfushori danez ka pranuar ofertën e klubit italian dhe se kanë filluar bisedimet me Tottenhamin për shumën e 20 milionë eurove.

Sipas tij, Interi ka filluar bisedimet me Tottenham duke i ofruar dhjetë milionë euro, por klubi anglez dëshiron 20 milionë.

Christian Eriksen has just accepted to join Inter on January - he’d like to move immediatly and is “ready to agree” personal terms.

Eriksen i cili ka refuzuar vazhdimisht rinovimin e kontratës me klubin anglez, këtë edicion nuk ka qenë në formën e tij më të mirë.

Mesfushori danez 27 vjeçar këtë sezon në Premier Ligë ka zhvilluar 18 ndeshje, duke shënuar dy gola dhe dhuruar dy asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat