Man Utd anulon udhëtimin në Lindjen e Mesme, ja arsyeja - Bota Sot
Man Utd anulon udhëtimin në Lindjen e Mesme, ja arsyeja

Futboll

Man Utd anulon udhëtimin në Lindjen e Mesme, ja arsyeja

Më: 15 janar 2020 Në ora: 08:53
Ole Gunnar Solskjaer

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se klubi ka anuluar planet për të mbajtur kampin e tyre stërvitor në mes të sezonit në Lindjen e Mesme për shkak të frikës së sigurimit.

Moti i ngrohtë në atë rajon shpesh shihet si një klimë ideale për futbollistët për t’u rikuperuar dhe prishur dimrin evropian.

Drama e fundit politike midis Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, megjithatë, ka parë që Djajtë e Kuq të anulojnë një udhëtim të mundshëm në Lindjen e Mesme.

“Po, nëse ka një gjë që më shqetëson nuk është në fushën e futbollit”, u tha Solskjaer gazetarëve.

“Ka gjëra të tjera që do më shqetësojnë më shumë sesa futbolli. Ne po shikonim Lindjen e Mesme, por kjo përfundimisht nuk do të ndodhë”.

“Unë do t’i jap [lojtarëve] disa ditë pushim. Unë nuk e di se ku do të shpërndahen të gjithë, por ne do të qëndrojmë në Evropë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat