Mourinho me akuza ndaj VAR - Bota Sot
Mourinho me akuza ndaj VAR

Futboll

Mourinho me akuza ndaj VAR

Më: 19 janar 2020 Në ora: 18:08
Jose Mourinho

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka folur pas ndeshjes kundër Watfordit, ku skuadra e tij nuk arriti të marrë më shumë se një barazim.

Portugezi sërish ka sulmuar sistemin VAR, për gabimet e bëra.

“Teknologjia e vendosur në vijën fatale të portës nuk bënë gabime si VAR-i, Duhet të pranojmë që nuk shënuam për 2 milimetra”, tha Mou.

Gjithashtu Mourinho nuk ishte i kënaqur as me referimit gjatë kësaj ndeshje duke akuzuar gjyqtarin kryesor.

“Performancën e Tottenhamit, nëse nuk fusim brenda vendimit e VAR-it dhe gjyqtarit, ishte e mirë. E nisëm mirë dhe dominuam pjesën e parë, më pas ata u zgjuan dhe futën më shumë topa në zonën tonë. Pjesa e dytë ishte e barabartë”, përfundoi Mourinho. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat