Mediumi serb i shqetësuar me një fakt para ndeshjes Maqedoni-Kosovë - Bota Sot
Mediumi serb i shqetësuar me një fakt para ndeshjes Maqedoni-Kosovë

Futboll

Mediumi serb i shqetësuar me një fakt para ndeshjes Maqedoni-Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 28 janar 2020 Në ora: 15:25
Mediumi serb i shqetësuar me një fakt para ndeshjes Maqedoni-Kosovë

Grupi tifozëve të Shkendijës nga Tetova,  "Ballistët", njoftojnë se do të jenë me ekipin e Kosovës në ndeshjen kundër Maqedonisë Veriore në Shkup që luhet më 26 mars, raporton medium serb “Kurir”. 

“Ata e postuan në rrjetet sociale me titullin se ‘bashkimi bën fuqinë’. Tifozët e FC Shkendija do ta mbështesin Kosovën me 26 mars pasi ndeshen me Maqedoninë Veriore në gjysmëfinale të play-off-it të Ligës së Kombeve", thuhet në deklaratën e tyre”, shpreh shqetësimi ky medium serb.

Serbia po shqetësohet me këtë fakt, nga frika se kombëtarja e Kosovës mund të fitojë në Shkup dhe shkon drejt Kampionatit Evropian.

Serbët janë të shqetësuar me sukseset e mëdha që po arrin kombëtarja jonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat