Pepe me vlerësim maksimal: Arsenal 4-0 Newcastle, notat e lojtarëve - Bota Sot
Pepe me vlerësim maksimal: Arsenal 4-0 Newcastle, notat e lojtarëve

Futboll

Pepe me vlerësim maksimal: Arsenal 4-0 Newcastle, notat e lojtarëve

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 20:27
Foto

Arsenali e ka mposhture 4-0 Newcastle Unitedin në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier.

Golat për The Gunners i shënuan Pierre-Emerick Aubameyang, Nicolas Pepe, Mesut Ozil dhe Alexander Lacazette.

Arsenali ishte dukshëm skuadër më e mirë dhe morën notën e përgjithshme 7.51, derisa Newcastle u vlerësua me 6.16.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Pepeq ë shënoi dhe asistoi, duke marrë notën maksimale, 10.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte, Martin Dubravka me vlerësimin 5.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat