Neymar zgjedh pesë lojtarët më të mirë në botë - Bota Sot
Neymar zgjedh pesë lojtarët më të mirë në botë

Futboll

Neymar zgjedh pesë lojtarët më të mirë në botë

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 09:20
Neymar

Neymar ka bërë përzgjedhjen e pesë më të mirëve në botë.

Lojtari që mban rekordin si transferimi më i shtrenjtë në histori, ka zgjedhur pesëshen më të mirë të lojtarëve, me Lionel Messin aty.

Në listën e Neymar, mungojnë shumë emra, mes tyre edhe Cristiano Ronaldo.

Është për t’u çuditur për përzgjedhjen e Paul Pogbas, që viteve të fundit ka qenë larg formës së mirë.

“Lionel Messi, Luis Suarez, Kylian Mbappe, Paul Pogba dhe Eden Hazard”, u përgjigj Neymar për pesëshen më të mirë në botë.

Siç vërehet, në listën e tij bën pjesë edhe një lojtar i Real Madridit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat