Xhelali i takon gjeneratës së sakrificës 

Futboll

Xhelali i takon gjeneratës së sakrificës 

Nga: K. Goca Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 19:43
Xhelali i takon gjeneratës së sakrificës 

Ish futbollisti Xhelal Koxha, i takon Gjeneratës së Republikës.

Me shumë shokë dhanë më të mirën në kohën më të vështirë, në kohën e okupimit (1991-1999), duke e mbajtur gjallë futbollin e Kosovës. 

Ai nuk hezitoi asnjëherë por me një armatë sportistësh sakrifikuan dhe i rezistuan pushtuesit serb. 

Sot Xhelali punon dhe ndihet krenar që Kosova ka një gjeneratë të shkëlqyeshme të futbollistëve dhe po luajnë me sukses edhe në rrafshin ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat