Xhaka me Arsenalin gjunjëzojnë Evertonin! - Bota Sot
Xhaka me Arsenalin gjunjëzojnë Evertonin!

Futboll

Xhaka me Arsenalin gjunjëzojnë Evertonin!

Nga: Kemajl Goca Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 19:21
Xhaka me Arsenalin gjunjëzojnë Evertonin!

Arsenali arkëtoi tri pikë më shumë mund në përballje me Evertonin, duke e mposhtur me rezultat 3:2, në takimin që u luajt në stadiumin “Emirates” në Londër. Ndeshje me veprime të shpejta e me pesë gola të realizuara.  

Mesfushori ofensivë Granit Xhaka ka luajtur me sukses tërë takimin dhe kontriboi për fitoren e madhe.

Për Arsenalin shënuan Nketiah (27'), Aubameyang (33' e 46') dhe për Evertonin Calvert-Lewin (1'), Richarlison (45+4).  

Pas 27 jave në Premier League Arsenali zë vendin e 9-të me 37 pikë, një më shumë se Evertoni që renditet i 11-ti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat