Përhapja e koronavirusit në Itali – Memushaj nuk e duron maskën - Bota Sot
Përhapja e koronavirusit në Itali – Memushaj nuk e duron maskën

Futboll

Përhapja e koronavirusit në Itali – Memushaj nuk e duron maskën

Më: 9 mars 2020 Në ora: 14:14
Ledian Memushaj

Frika nga Koronavirusi ka bërë që shumë ndeshje në Itali luhen pa tifozë.

Kështu edhe ndeshja ndërmjet Benevento dhe Pecaras, ku luan mesfushori shqiptar, Ledian Memushaj u zhvillua pa tifozë dhe lojtarët dolën në fushë me maska. 

Ky takim u mbyll me rezultat, 4:0 në të mirë të Beneventos.

Por, si duket maska nuk i pëlqen reprezentuesit të Shqipërisë, dhe ai e hoqi maskën nga goja ku shihet edhe në fotografi.

Kujtojmë se në Itali disa ndeshja janë zhvilluar mbrëmë por pa tifozë, ku sipakti edhe derbi ndërmjet Juventusit e Interit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat