Qeli e posaçme, ushqim të siguruar nga jashtë dhe vizita nga fëmijët – gjithçka që po ndodh në burgun ku po mbahet Ronaldinho dhe vëllai i tij - Bota Sot
Qeli e posaçme, ushqim të siguruar nga jashtë dhe vizita nga fëmijët – gjithçka që po ndodh në burgun ku po mbahet Ronaldinho dhe vëllai i tij

Futboll

Qeli e posaçme, ushqim të siguruar nga jashtë dhe vizita nga fëmijët – gjithçka që po ndodh në burgun ku po mbahet Ronaldinho dhe vëllai i tij

Më: 9 mars 2020 Në ora: 23:56
Ronaldinho Gaucho me vëllanë e tij

Qeli vetjake, ushqim të siguruar nga avokatë dhe vizita nga fëmijë dhe madje edhe ish-lojtarë. Kështu kanë qenë këto ditë për Ronaldinho Gaucho dhe vëllanë e tij, Assis, në kazermat e Grupit të Specializuar të Policisë, ku po mbahen të dy, thuhet sipas shefit lokal të burgut, Blas Vera.

Burgu në Paraguai dhanë një deklaratë në dy radiostacione paraguaiane të hënën duke dhënë detaje për netët e para të brazilianëve në burg, të cilët vazhdojnë të kryejnë paraburgimin e përcaktuar nga Drejtësia – avokatët e tyre erdhën me një masë për të provuar që të dy të bëjnë arrest shtëpie.

Sipas drejtorit të burgut, Blas Vera, Ronaldinho dhe Assis tashmë kanë qelinë e tyre, ndryshe nga kur hynë në burg. Dhomat janë të pajisura me frigorifer, televizion, tifozë dhe disa sende të tjera, shkruan ESPN.

Ushqimi i brazilianëve, megjithatë, sigurohet nga avokatët e dyshes dhe nuk janë të ngjashme me ato të të burgosurve të tjerë në burg.

Gjithashtu sipas Blas Veras, nuk ka kohë të caktuar që të burgosurit të ngrihen, por Ronaldinho ka fjetur normalisht deri në 8:00 të mëngjesit.

Image

Vera gjithashtu pohoi se Ronaldinho nuk tregon degjenerim dhe madje lejoi vizitën e 50 fëmijëve, të cilët shkuan në atë vend me prindërit e tyre për të parë idhullin e tyre të futbollit. “Ai mësoi se ata donin ta përshëndetnin, dhe ai pranoi pa probleme”, tha ai.

Ronaldinho u vizitua gjithashtu nga njerëz të lidhur me futbollin, të tillë si ish-lojtarët paraguanë dhe krerët e vendit – megjithatë, nuk u zbulua asnjë emër.

Në këtë situatë, megjithatë, brazilianët nuk kanë qasje në telefonat celularë, të cilët e kanë të kufizuar qasjen. Vizitat mund të bëhen të mërkurën, të shtunën, të dielën dhe festave, nga ora 8:00 e mëngjesit deri në ora 17:00, sa herë që Ronaldinho pranon t’i bëjë ato.

Kazermat e Grupit të Specializuar të Policisë, përveç Ronaldinhos dhe Assisit, kanë 200 të burgosur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat