Telashe te Milani, Gazidis takohet me Ibrahimovic

Futboll

Telashe te Milani, Gazidis takohet me Ibrahimovic

Më: 10 mars 2020 Në ora: 10:22
Ibrahimovic

Drejtori i Përgjithshëm i Milanit Ivan Gazidis raportohet se do të takohet me Zlatan Ibrahimovic këtë javë, për të ilustruar planet e tij për Rossonerët dhe të përpiqet të bindë yllin suedez.

Gazetari i La Gazzetta dello Sport, Nicolò Schira shkruan se ish-lojtari suedez ka kërkuar sqarime lidhur me zhvillimet e fundit dhe do të takohet me Gazidis këtë javë, në kërkim të përgjigjeve.

38-vjeçari mbërriti nga LA Galaxy në janar dhe ka ndihmuar në ngritjen e fokusit të ekipit dhe dukej se kuqezinjtë po shkonin vazhdimisht në drejtimet e duhura.

Por këtë muaj telashet janë kthyer dhe drejtori sportiv Zvonimir Boban do ta padisë Gazidis në gjyq për sjelljen e klubit në ndaj tij, pasi vetëm gjysmë viti në rol.

Boban, sipas raporteve të shumta në Itali, ka shumë të ngjarë të kthehet në punë në FIFA, ndërsa e ardhmja e drejtorit teknik Paolo Maldini në Milano është gjithashtu e pasigurt.

Schira shkruan se Zlatan ka kërkuar garanci për ambiciet e klubit dhe qartësi për rolin e tij në ‘San Siro’, me një takim vendimtar me hierarkinë që do të ndodhë këtë javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat