Frika e madhe e trajnerit të Shqipërisë - Bota Sot
Frika e madhe e trajnerit të Shqipërisë

Futboll

Frika e madhe e trajnerit të Shqipërisë

Më: 20 mars 2020 Në ora: 14:18
Frika e madhe e trajnerit të Shqipërisë

Frika e madhe e trajnerit të Shqipërisë.

Edoardo Reja, trajneri i Shqipërisë, ka dërguar një apel sidomos për Jugun e Italisë dhe Napolin, ku ai ka stërvitur disa vite. Tekniku, që ndodhet në karantinë, nuk dëshiron që të ndodhë edhe në Jug ajo që po ndodh në Veri të Italisë, ku gjithashtu ka stërvitur.

“Situata në Bergamo është me të vërtetë e trishtueshme. Jam në kontakt me miqtë dhe ata më thonë gjëra të tmerrshme. Nuk ka më vende për të pritur të vdekurit”.

“Nuk guxoj ta mendoj nëse e njëjta situatë do të ndodhte edhe në Jugun e Italisë! i bëj thirrje të gjithëve të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos dalin, vetëm kështu do të shmangnim sa më shumë viktima. Në Jug nuk ka shumë struktura mjeëksore për të përballur këtë situatë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat