Ancelotti: Kloppi Më tha se zhvillimi i asaj ndeshje ishte një vendim kriminal

Futboll

Ancelotti: Kloppi Më tha se zhvillimi i asaj ndeshje ishte një vendim kriminal

Më: 28 mars 2020 Në ora: 14:45
Ancelotti: Kloppi Më tha se zhvillimi i asaj ndeshje ishte një vendim kriminal

Carlo Ancelotti ka dhënë një intervistë së fundmi, ku ka folur për situatën e Koronavirusit dhe momentin që po kalon futbolli.

Tekniku italian që ka folur për “Corriere dello Sport”, ku ka tregua se Klop i kishte thënë se zhvillimi i ndeshjes me Atletikon, ishte një vendim me të vërtetë kriminal. “Kam dyshime të mëdha në lidhje me rifillimin e futbollit përsëri. Nëse vendoset të rikthehemi, atëherë do na duhen të paktën 3 javë stërvitje që të vijmë në formën më të mirë.

Futbolli tani nuk është shumë i rëndësishëm, shpresojmë që ta kalojmë shpejt këtë situatë. Do ishte mirë nëse e vazhdojmë sezonin aty ku e lamë.

Pas ndeshjes Liverpul-Atletiko, fola me Klopin dhe më tha se zhvillimi i asaj ndeshje në ato kushte ishte një veprim kriminal. Me të vërtetë mendoj se kishte të drejtë.”, u shpreh Ancelotti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat