Reali godet

Futboll

Reali godet

Më: 29 mars 2020 Në ora: 17:19
Reali godet

Reali godet.

Real Madrid është përqendruar në “peshkimin” e talenteve të rinj kohët e fundit dhe të njëjtën gjë duket se do të bëjë edhe në merkaton e verës.

Sipas asaj që raporton “AS”, madrilenët janë në gjurmët e atij që krahasohet me Ricardo Kaka. Bëhet fjalë për Igor Gomes, 21-vjeçari i cili njësoj si Kaka në të shkuarën, luan për Sao Paulon.

Mesfushori i avancuar ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh, që sipas gjasave do të paguhet nga “Los Blancos”. Gomes numëron 44 ndeshje me fanellën e Sao Paulos dhe 5 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat