Transferimi më emocionues i këtij viti drejt realizimit

Futboll

Transferimi më emocionues i këtij viti drejt realizimit

Më: 2 prill 2020 Në ora: 00:11
Edinson Cavani

Zërat janë të shumtë se Edinson Cavani mund të largohet nga PSG për t’iu bashkuar Boca Juniors, për të bërë një nga transferimet më emocionuese të këtij viti.

Sulmuesi uruguaian përfundon kontratën me PSG në fund të këtij sezoni, dhe vazhdimi i saj nuk duket se do të ndodh.

E ardhja e Cavanit pritet të jetë në Argjentinë, te skuadra legjendare Boca Juniors.

Vetë Cavani në të kaluarën ka pranuar se ka një simpati të jashtëzakonshme për këtë skuadër, dhe se ekzistonte një dëshirë e madhe për të veshur fanellën e tyre.

Në anën tjetër, edhe zyrtarët e Boca Juniors kanë pranuar se një marrëveshje mund të arrihet, se dhe paratë nuk kanë rëndësi në këtë transferim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat