Ja sa dhjetëra mijëra euro përfitojnë klubet e Kosovës nga FFK

Futboll

Ja sa dhjetëra mijëra euro përfitojnë klubet e Kosovës nga FFK

Nga: K. Goca Më: 14 prill 2020 Në ora: 16:05
Ja sa dhjetëra mijëra euro përfitojnë klubet e Kosovës nga FFK

Analisti i futbollit Ardian Llumnica, ka bërë me dijet se klubet goxha mirë kanë përfituar nga Federata e Futbollit e Kosovës.

“Vetëm nga FFK 72 mijë euro për 3 muaj, e që i bie 24mijë euro në muaj për çdo klub të Superligës.

Pa i llogarit këtu te hyrat nga komunat apo sponzorët si dhe ato vetanake nga shkolla e futbollit apo biletat”, tregon Llumnica.

Image

Prandaj, kjo është jashtëzakonisht e mirë pr klubet, duke iu referuar Llumnicës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat