Barca i vendos çmimin Coutinhos - Bota Sot
Barca i vendos çmimin Coutinhos

Futboll

Barca i vendos çmimin Coutinhos

Më: 30 prill 2020 Në ora: 10:23
Philippe Coutinho

Philippe Coutinho do të rikthehet te Barcelona sezonin e ardhshëm, dhe largimi mund të ndodh vetëm nëse paguhet çmimi i kërkuar për të.

Ylli brazilian po kalon një tjetër sezon dëshpërues, duke mos bindur drejtuesit e Bayern Munich, ku po luan si i huazuar.

Rikthimi në ‘Camp Nou’ këtë verë duket i sigurt, por jo edhe e ardhmja e tij.

Mundo Deportivo raporton se Coutinho do të rikthehet te Barcelona, dhe vetëm një ofertë prej 100 milionë euro, do të mundësonte largimin e tij.

Coutinho ditëve të fundit është lidhur shumë me një transferim në Premierligë, ku kërkohej nga Chelsea, Everton dhe Newcastle United.

Këta të fundit, nëse bëhen me pronarin e ri miliarder, nuk do ta kishin problem transferimin prej 100 milionë euro të brazilianit, që në të kaluarën ka veshur fanellën e Liverpoolit dhe Interit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat