Ide gjeniale: Në mungesë të tifozëve, ja çka ka bërë klubi gjerman - Bota Sot
Ide gjeniale: Në mungesë të tifozëve, ja çka ka bërë klubi gjerman

Futboll

Ide gjeniale: Në mungesë të tifozëve, ja çka ka bërë klubi gjerman

Më: 17 maj 2020 Në ora: 19:04
Bundesliga

Bundesliga u bë kampionati i parë nga 5 më të mëdhenjtë, që rinisi futbollin, pas atij pezullimi të gjatë për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Skuadra e Kolnit ka zhvilluar ndeshjen sot pasdite kundër Manizit, teksa klubi ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për ta mbushur stadiumin dhe të mos i lë lojtarët të ndihen vetë.

Klubi i ka mbushur shkallët e stadiumit plot me bluza dhe kukulla, në mënyrë që të mos duken të boshatisura.

Gjëra të tjera pritet të provohen në ndeshjet e tjera, në mënyrë që futbolli të mos duket shumë ndryshe nga ai që ishte më parë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat