Transferimi i Sane në Bayern është “pothuajse i sigurt” - Bota Sot
Transferimi i Sane në Bayern është “pothuajse i sigurt”

Futboll

Transferimi i Sane në Bayern është “pothuajse i sigurt”

Më: 17 maj 2020 Në ora: 19:52
Sane

Weidenfeller beson se Sane do të përfundojë në “Allianz Arena”

Ish- portieri i Borussia Dortmund, Roman Weidenfeller, thotë se transferimi i Leroy Sane në Bayern Munich ka shumë gjasa të realizohet.

Duke folur për Sport1, ish portieri i Dortmundit, tha se atij i është thënë se “është pothuajse i sigurt”, se Sane do të kthehet në Bundesliga.

Kur u pyet se si e di për transferimin e mundshëm të Sane në Bayern, Weidenfeller tha: “Si ish futbollist, ju i keni disa burime”.

Sane është pjesë e Man City që nga viti 2016.

Por, 24 vjeçari asnjëherë s’ka qenë zgjedhja e parë apo i paprekshëm në formacionin e Pep Guardiolës.

Ai dëshiron një ekip ku do të ndihet i rëndësishëm dhe Bayerni ia ka garantuar atë.

Sane deri më tani ka bërë 134 paraqitje me Bayernin, ka shënuar 34 gola dhe ka dhuruar shumë asiste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat