Rrahmani ka një dëshirë kundër Maqedonisë - Bota Sot
Rrahmani ka një dëshirë kundër Maqedonisë

Futboll

Rrahmani ka një dëshirë kundër Maqedonisë

Më: 20 maj 2020 Në ora: 14:24
Rrahmani ka një dëshirë kundër Maqedonisë

Kapiteni i kombëtarës së Kosovës në futboll, Amir Rrahmani shpreson që përballja me Maqedoninë e Veriut, e programuar në muajin tetor në Shkup, të zhvillohet me tifozë.

“Mezi e kemi pritur momentin për të luajtur ndeshje të rëndësishme. Kemi qenë të gatshëm edhe për mars, edhe për qeshor, shpresojmë që në tetor apo nëntor kurdo që të luhet të zhvillohet me tifozë”, tah mes tjerash Rrahmani për RTK.

Kjo përballje e plej offit ishte paraparë që të luhet në muajin mars, por për shkak të pandemisë “Covid 19”, u shty dy herë.Fillimisht u vendos që të luhet në qershor, por u shty sërish, shkaku i gjendjes pandemike dhe u vendos që të luhet në tetor ose nëntor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat