Fabregas tregon çfarë i tha Mourinho për ta bindur të shkojë në Chelsea

Futboll

Fabregas tregon çfarë i tha Mourinho për ta bindur të shkojë në Chelsea

Më: 23 maj 2020 Në ora: 20:30
Cesc Fabregas

Cesc Fabregas ka sqaruar se si Jose Mourinho e kishte bindur të shkojë në Chelsea duke i thënë se ai do të fitojë medalje të artë të Premierligës nëse transferohet te klubi londinez.

Mesfushori spanjoll kishte nënshkruar marrëveshje me Chelsean në verën e vitit 2014, pas tri sezoneve me Barcelonën. Ai i fitoi dy tituj të Premierligës nën Jose Mourinhon, si dhe FA Cup dhe League Cup.

Së fundi, Fabregas e ka zbuluar bisedën që e kishte pasur me portugezin për ta bindur të transferohet në Stamford Bridge.

33-vjeçari, i cili tani luan në Ligue 1 për Monacon, e sqaroi të gjithë këtë në një intervistë të dhënë për legjendën e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, në kanalin e këtij të fundit në Youtube.

“Një ditë, kur unë e takova atë për herë të parë, ai më tha se do ta transferonte Diego Costan. Pastaj e vizatoi një skuadër në një letër dhe më tha: “Nëse vjen ti te unë, kjo skuadër do ta fitoj titullin””, ka zbuluar Fabregas.

“Ditën e parë që e takova ai tha: “Unë kam nevojë për dy lojtarë: Diego, të cilin pothuajse e kemi. Nëse vjen ti, do ta fitojmë titullin”. Pastaj e kishin Thibaut Courtois që po vinte, por nëse ai s’do të vinte, prapëseprapë do ta kishim Petr Cech”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat